Cywilizowanie rynku najmu detelicznego w Polsce

Jednym z najlepszych sposobów zbudowania aktywów dających regularne przepływy pieniężne jest inwestowanie w nieruchomości pod wynajem. W Polsce, o ile rynek najmu komercyjnego jest już mocno rozwinięty, to najem detaliczny wciąż jest w powijakach. Sytuacja ta jednak w najbliższych latach mocno się zmieni. Powstało ogólnopolskie stowarzyszenie osób profesjonalnie zajmujących się najmem, którego celem jest ucywilizowanie tego rynku w Polsce.

Dla wynajmującego szczególnie istotne jest, aby

  • miał kompleksową wiedzę i wsparcie specjalistów (prawnicy, doradcy podatkowi, windykatorzy)
  • banki przy obliczaniu zdolności kredytowej brały pod uwagę nie tyle sytuację wynajmującego, co sytuację nieruchomości jako aktywa generującego przepływy pieniężne
  • grupa prawników i doradców podatkowych wyspecjalizowała się w najmie detalicznym
  • powstał sprawny system weryfikacji najemców i arbitrażu
  • prawo polskie było bardziej przyjazne wynajmującemu
  • powstały nowe produkty ubezpieczeniowe chroniące przed niektórymi ryzykami wynajmowania

Stowarzyszenie Mieszkanicznik, którego lokalne kongresy otwarcia odbywają się obecnie w największych polskich miastach, podejmuje się realizacji tych ambitnych celów. Ponadto dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności inwestycyjne, stowarzyszenie zapewnia profesjonalne szkolenia i spotkania z doświadczonymi mieszkanicznikami, dostęp do wzorów umów najmu, kontakt ze specjalistami w branży. Pomysłodawcą stowarzyszenia jest Sławomir Muturi – rentier i mieszkanicznik z ponad 20-letnim doświadczeniem. (dla początkujących inwestorów prowadził on wraz z Robertem Zduńczykiem mini-szkolenie na portalu bankier.pl – zob.np.

Dlaczego nieruchomości są najlepsze do osiągnięcia wolności finansowej? ,

Jak sfinansować zakup nieruchomości?)

Więcej informacji można uzyskać na stronie mieszkanicznik.pl oraz na blogu fridomia.pl, który gorąco polecam wszystkim myślącym o budowaniu wolności finansowej dzięki inwestowaniu w nieruchomości pod wynajem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Finanse osobiste, Inwestowanie dla przepływów pieniężnych, Inwestuj w wiedzę i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.