WIG-20 – 12 maja – formacje harmoniczne XABCD

Przebicie wsparcia w rejonie 2863 pkt zaowocowało spadkami w rejon kolejnej istotniejszej strefy wsparć 2807-2815. Warto zaznaczyć, że w strefie tej uformował się punkt D czterofalowej formacji harmonicznej XABCD, w obrębie której można wyróżnić kolejną podformację tego samego typu. Świadczy to, że wspomniana wyżej strefa wsparć jest istotną strefą zwrotną, dlatego warto obserwować dalszy kierunek wybicia i zająć odpowiednie pozycje. Warto zaznaczyć, że wspomniane wyżej formacje opisane są aż trzema istotnymi liczbami Fibonacciego 1,618 ,,koncentrującymi się” w punkcie D (jedna projekcja APP i dwa zniesienia zewnętrzne fal wzrostowych), ponadto w formacji nadrzędnej fale spełniają zależność CD = 0,618AB, co wzmacnia wiarygodność formacji.

Ewentualne wybicie w dół mogłoby zaowocować mocniejszym ruchem w rejon 2775, natomiast po wybiciu w górę istotną strefą oporu może być 2880-2896. Natomiast krótkoterminową strefą oporu jest wynikająca z zanegowania poprzedniego punktu D na 2863 pkt. Z klasycznej analizy technicznej na niekorzyść byków przemawia wzrost LOP na kontraktach terminowych, warto więc obserwować LOP oraz wolumen jako potwierdzenie wybicia z opisywanej tu kluczowej strefy 2807-2815 pkt.

Aktualizacja 18 maja: mimo lekkiego naruszenia, istotna strefa wsparcia 2807-2815 wciąż się broni, najbliższe sesje powinny pokazać kierunek wybicia, dlatego jest to dobra strefa do otwierania pozycji – po otrzymaniu potwierdzenia w mniejszej skali czasowej, np. na wykresie 30 minutowym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Analiza techniczna, Bez kategorii, Inwestowanie techniczne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.