Srebro najdroższe od 30 lat

Kurs srebra wyrażony w dolarach w minionym tygodniu osiągnął rekordowy poziom 38 dolarów za uncję. Od początku tego roku oznacza to wzrost o ok. 30%, natomiast od początku roku 2011 wzrost cen srebra przekroczył już 100 %. Tak dynamiczna zwyżka związana jest z

gigantycznym programem poluzowania ilościowego polityki monetarnej w USA, zwanej potocznie dodrukiem dolara. Inwestorzy na całym świecie uciekają przed degradacją papierowych walut do twardych aktywów, jakimi są surowce. Jeżeli polityka FED-u w postaci quantitative easing będzie kontynuowana i po czerwcu bieżącego roku zostanie wdrożony kolejny program dodruku dolara, to będę oczekiwał kontynuacji długoterminowych trendów wzrostowych na surowcach. Krytyka QE2 jest jednak już na tyle silna, że może zablokować takie posunięcia. Warto śledzić te wydarzenia i odpowiednio reagować decyzjami inwestycyjnymi. Nie ma wątpliwości, że dokonuje się w obecnych czasach jeden z największych transferów majątku w historii. Nie przegap tej szansy!

Z technicznego punktu widzenia ceny srebra zatrzymały się obecnie w rejonie ważnego zniesienia zewnętrznego Fibonacciego 223,6%  długoterminowej korekcyjnej fali spadkowej z 2008 r. Zbudowana na bazie tego zniesienia strefa oporu 37,7-38 $ zawiera jeszcze kilka ważnych projekcji cenowych fal wzrostowych w układzie dziennym, dlatego w najbliższych tygodniach prawdopodobne jest pojawienie się większego ruchu korekcyjnego w dół. Gdyby jednak wspomniana strefa oporu została trwale przebita (w układzie tygodniowym), to będzie to sygnał kupna z długoterminowym zasięgiem 42 $ za uncje. W scenariuszu trwałego przebicia 38, krótkoterminową strefę oporu wyznacza również poziom 40 dolarów za uncję.

Warto śledzić zarówno techniczne formacje cenowe jak i fundamentalne informacje o polityce amerykańskiej rezerwy federalnej. Przeczytaj również mój artykuł ze stycznia  pt. Kupuj surowce i aktywa – FED drukuje dolary.

Aktualizacja 29 kwietnia: Srebro przebiło sygnalizowane powyżej strefy oporu, co zgodnie z teorią zaowocowało silnym ruchem wzrostowym w okolice 49 – 49,5 dolarów za uncję, gdzie znajduje się kolejna bardzo istotna strefa oporu zbudowana m.in. na bazie istotnych projekcji 161,8%, 361,8% i 461,8% fal wzrostowych. W rejonie tym rozpoczęła się korekta.

Zapisz się do Newslettera, a będziesz otrzymywał informację o nowościach na stronie. Inwestuj w finansową wiedzę, póki jeszcze nie jest za późno!

Powyższa analiza, jak i wszystkie zawarte w serwisie przeplywypieniezne.pl , jest tylko i wyłącznie subiektywną opinią autora i nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów
Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów
(Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Gospodarka, Kto zabiera Twoje pieniądze i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

  1. […] oporu jaka rozpościera się w okolicach 49$/oz. Pisałem o niej we wcześniejszym wpisie na Srebro najdroższe od 30 lat. Warto jednak podkreślić, że narazie obserwowany ruch zapoczątkował korektę, a nie odwrócenie […]